dentysta logo, leczenie kanałowe Łódź, dobry stomatolog łódź

gabinet stomatologiczny Łódź, dentysta, stomatolog logo

gabinet stomatologiczny Łódź

Strona główna        Stomatologia Łódź       Gabinet Stomatologiczny       Mapka dojazdu       Kontakt

 
Gabinet stomatologiczny Łódź


stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych Stomatologia zachowawcza
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Stomatologia estetyczna
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Endodoncja
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Protetyka
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Implanty
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Wybielanie zębów
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych
Chirurgia stomatologiczna
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych Periodentologia

   Gabinet stomatologiczny Łódź: wybielanie zębów.
Bezpieczne wybielanie zębów, możliwości stomatologii estetycznej.

 

 

Czy wybielanie zębów środkami ogólnie dostępnymi jest bezpieczne?

Obecnie preparaty do wybielania zębów można znaleźć w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Wybielające pasty do zębów nie są jednak aktywnymi wybielaczami. Są skuteczne tylko w usuwaniu osadu, ale nie zmieniają odcienia koloru zębów. Inne produkty do wybielania zębów sprzedawane m.in. przez firmy wysyłkowe zawierają standardowe nakładki na zęby, które nie mogą być dopasowane do uzębienia każdego potencjalnego pacjenta. Skutkiem może być nierównomierne wybielenie powierzchni zębów, podrażnienie dziąseł a nawet połknięcie dużych ilości żelu wybielającego. Wybielanie zębów na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem niesie ze sobą również ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i jest pozbawione postawienia diagnozy wskazującej przyczynę i stopień przebarwień w danym przypadku. Z tego względu tylko lekarz stomatolog jest osobą kompetentną do wybrania odpowiedniej metody wybielania zębów lub poinformowania pacjenta o istniejących przeciwwskazaniachych (przy np. uszkodzeniu szkliwa).

 

Wskazania do wybielania zębów / Kiedy wybielać zęby?

We wskazaniach do wybielania zębów należy wymienić brak satysfakcji z naturalnej barwy uzębienia. Wybielanie powinno być poprzedzone wcześniejszą sanacją jamy ustnej.

 

Przeciwwskazania do wybielania zębów / Kiedy zaniechać wybielania zębów?

Wybielania zębów nie zaleca się kobietom ciężarnym i w trakcie laktacji, osobom z dużym uszkodzeniem szkliwa i uczulonym na składniki preparatu. Wybielanie zębów jest również przeciwwskazane w stanach zapalnych dziąseł i przy periodontopatiach.

 

Przebieg zabiegu, efekty i zagrożenia / Jak wygląda zabieg i kiedy można się spodziewać efektów?
 

Procedura zabiegu wybielania zębów zaczyna się konsultacją lekarską i sanacją jamy ustnej. Następnie lekarz pobiera wyciski zębów szczęki i żuchwy, na podstawie których technik dentystyczny wykona nakłądki idealnie dopasowane do uzębienia danego pacjenta. Lekarz stomatolog, po kontroli jakości ich przylegania wydaje pacjentowi strzykawki z żelem wybielającym i instruuje jak ich używać. W większości przypadków pierwsze efekty widać już w ciągu dwóch dni. Efekt końcowy jest uzależniony od stężenia dobranego preparatu. Przy 10% stężeniu nadtlenku karbamidu pożądany rezultat uzyskuje się po upływie 2-3 tygodni. Przy wyższym stężeniu 15% czas skraca się do 10-14 dni. Należy jednak mieć świadomość, że efektywność wybielania zębów zależy głównie od rodzaju przebarwień i budowy tkanek zęba. Uzyskany efekt pozabiegowy utrzymuje się przez okres około 2 lat i uzależniony jest nawyków żywieniowych pacjenta (spożywanych pokarmów i napojów typu kawa, herbata) i stosowanych używek (tytoń). W trakcie wybielania zębów pacjenci powinni zrezygnować lub znacznie ograniczyć w/w produkty.

 

Nadwrażliwość i metody jej znoszenia

Podczas wybielania zębów może pojawić się nadwrażliwość. Jest ona związana ze zjawiskiem dehydratacji (odwodnienia) szkliwa i zębiny przez glicerol zawarty w żelach wybielających. Pochłania on część wody znajdującej się w tkankach zębów. Dolegliwości bólowe mogą zostać złagodzone poprzez zastosowanie preparatów  związków fluoru w postaci płukanki (po każdym użyciu nakładki) lub żelu nałożonego do szyny wybielającej na 10 minut w ciągu dnia.

Ponowne całkowite uwodnienie tkanek zęba uzyskuje się po około 2 tygodniach od zakończenia wybielania zębów.

 

Wybielanie zębów metodą nakładkową nie wpływa negatywnie na stan szkliwa. Opublikowano na ten temat wiele wyników niezależnych badań. Zęby poddane wybielaniu nie stają się bardziej kruche ani podatne na próchnicę.

 

Szerszych informacji dotyczących zagadnienia wybielania zębów możecie Państwo uzyskać bezpośrednio u nas w gabinecie lub telefonicznie.

 


rejestracja wizyt do stomatologa, dentysta Łódź, gabinet stomatologiczny 

 
leczenie kanałowe zębów, endodoncja - leczenie kanałowe Łódź

 

 

Stomatologia bez bólu

stomatologia łodź, stomatologia bez bólu, leczenie zębów bezboleśnie

 

 


Stomatolog Łódź, warto wiedzieć:


stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych  leczenie kanałowe pod mikroskopem
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych  bezpieczne wybielanie zębów
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych  stomatologia mikroskopowa w Łodzi
stomatolog łódź, ciekawostki stomatologiczne dla Pacjentów, stomatologia dla zainteresowanych  bezbolesne leczenie zębów

 

 

 

 

 

Stomatologia mikroskopowaLeczenie kanałowe pod mikroskopem

dentysta logo, leczenie kanałowe Łódź, dobry stomatolog łódź

gabinet stomatologiczny Łódź, dentysta, stomatolog logo

gabinet stomatologiczny Łódź

Klinika Skyclinic laflora.pl villanova.pl https://www.medhoodie.pl

Prawa autorskie zastrzeżone leczenie kanałowe Łódź © Projekt i realizacja strony pozycjonowanie Łódź